Dlho som rozmýšľal, či sa do písania blogu pustím, keďže dávať rozumy na internet mi prišlo dosť zbytočné. V prvom rade, je to dosť práce a v druhom, na internete je už všetko. Preto je relatívne zbytočné prispievať do toho všetkého svojou malou časťou. Raz som čítal, že programátor je ten najlenivejší človek na svete. Neviem, či sa dá s tým súhlasiť, ale skôr by som to povedal tak, že programátor je platený od fungujúcej aplikácie. Za ten rok, čo sa venujem full-time práci na weboch som zistil, že je síce fajn byť platený čo najviac, ale keď sa nad tým človek pozastaví tak zistí, že nevie ako riešil nejaký problém tyždeň na to, ako ho vyriešil. Ponaučenie? Písať si vlastnú dokumentáciu má cenu zlata.

Začal som si písať dokumentáciu lokálne na PC a musím sa priznať, že to neraz oceňujem. Ale ako z toho dostať čo najviac? Nebolo by výhodnejšie zdieľať svoje KNOW-HOW (dokumentáciu)?  Nie je ľahké si to v hlave upratať tak, aby človek bol ochotný dávať na net svoje KNOW-HOW. Treba zvážiť svoje pre a proti a položiť si základné otázky.

  • (?) Nebolo by dobré, aby ľudia vedeli, čo naozaj robíte?
  • (?) Nebolo by dobré, keby Vás ľudia považovali za odborníka?
  • (?) Nebolo by dobré, ukázať svoje diela?
  • (?) Nebolo by dobré, keby si ľudia chodili ku Vám po radu?
  • (?) Mohli by sa tí ľudia stať Vašimi zákazníkmi?
  • (?) A nie je to niečo ako reklama?

Každá reklama niečo stojí a dá sa to robiť inteligentnejšie, ako billboardom pri ceste. Možnosť dať o sebe vedieť vďaka blogu a poskočiť vďaka zaujímavému obsahu v Googli o niečo vyššie, je lákavá.  Ja som sa rozhodol, moje KNOW-HOW ide na môj blog! Nezáleží na akú tému píšete, píšte.

Ak sa Vám článok páčil, oceňte ho palcom hore a likeom pre stupo.sk.


Stupo je ten, čo to celé spískal. Je zakladateľ a tvorca značky stupo.sk. Keď práve nešéfuje, tak programuje alebo dáva šikovné rady, o tom, ako to funguje na webe.

michal@stupo.sk

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *