Vianoce sú tu už o pár dní. Špeciálne newslettrové kampane k nim rozhodne patria. Prinášame vám 6 typov na vianočný newsletter, s ktorými zaručene uspejete. Pozrite sa, ako to robia majstri mailových kampaní a vytvorte si svoj vlastný vianočný newsletter. Ešte ho stíhate poslať 😉 Prajeme Vám krásne Vianoce!

1. Inšpirujte zákazníkov

Vybrať ten správny vianočný darček pre otca, mamu, svokru, kamarátku? Hotová katastrofa! Topiaci sa aj slamky chytá a počas Vianoc príde každý tip na darček vhod. Tak im teda pomôžte! Budú vám vďační.

2. Vytvorte im vianočný check-list

Do Vianoc musím stihnúť ešte toto, hento, tamto. Zabudol som ešte na to a čo som to ešte chcel kúpiť? Typický vianočný chaos. Nikto nekupuje iba jeden darček. A aby sa nezabudlo ani na tetu z tretieho kolena, je dobré si urobiť check-list. Nebuďte labuť a vytvorte ho za zákazníka. Možno predávate produkty, ktoré sa hodia na vyzdobenie domu, možno predávate kuchynský riad, možno oblečenie na ples. Skúste sa s tým pohrať. Úspech na seba nedá dlho čakať.

3. Použite odpočítavanie

Veľmi účinná zbraň. Najlepšie veci vznikajú pod tlakom. Trošku postrašte tých oneskorencov, že už im veľa času neostáva. Pred a cez sviatky doručovanie funguje kadejako. A všetci chcú cez Vianoce oddychovať, takže posledná objednávka cez e-shop prejde 22.12. a šmitec, vidíme sa až v Novom roku.

4. Obdarujte ich

Veď sú Vianoce! Darčeky k nim patria a vy ako e-shop máte veľa možností, ako obdarovať svojich zákazníkov. Zľavové poukážky, jeden nákup zadarmo, lístky na koncert, doprava zdarma, extra článok 😉 Je to na vás.

5. Napíšte im 2 dni pred Vianocami

Pošlite im mail, že aj 22.12. (extrémisti 23.12.) si môžu vo vašom eshope nakúpiť s tým, že tovar budú mať doma do Vianoc. To budete čumieť, ako vám vystrelí počet objednávok. Ale pozor! Žiadne podvodné praktiky. Použite to iba v prípade, že ste naozaj schopný to stihnúť. Nechcete predsa niekomu pokaziť Vianoce.

6. Nezabudnite im popriať krásne Vianoce

Každého to poteší!

Už viete, aký vianočný newsletter pošlete svojim zákazníkom? Tak nestrácajte čas, Vianoce sú tu už o pár dní. Ak chcete vedieť viac o mailing liste, prečítajte si ďalšie užitočné typy ako a prečo posielať newsletter.

Zaujal vás článok a chcete byť informovaný o ďalších e-shop fičurách? Prihláste sa na odber noviniek.

Tipy a triky ako na e-shop ZADARMO!

Zdroj: http://freshmail.com/blog/best-newsletter-ideas-christmas/


Romča je osoba prvého kontaktu v stupo.sk. Všetky požiadavky na vytvorenie, zmenu či vylepšenie webu smerujte na ňu. Vyštudovala odbor Elektronický obchod a manažment a svet e-business je jej viac než blízky.

romana@stupo.sk

One Comment

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *